Informacje o realizacjach amatorskich  dla dorosłych i młodzieży
                                    ARCHIWUM   2016              


31.10.2016

KOLEJNA PREMIERA CZARNEJ KOMEDII

24. października 2016 roku miała miejsce kolejna premiera mojej komedii pt. MĄŻ ZMARŁ, ALE JUŻ MU LEPIEJ.
Przedstawienie zaprezentował teatr amatorski PORA NA SENIORA w Nowej Dębie pod kierunkiem pani Ewy Kieliszek.
29.10.2016

W nowym sezonie teatralnym kolejne premiery mojej komedii pt.
MĄŻ ZMARŁ, ALE JUŻ MU LEPIEJ
MĄŻ ODDAJE DUCHA W SZELKOWIE

W niedzielę, 25 września odbyła się premiera spektaklu "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" w wykonaniu amatorskiego teatru działającego przy Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szelkowie.
Ciąg absurdalnych zdarzeń /.../ to naszpikowana czarnym humorem komedia autorstwa Izabeli Degórskiej. Widownia pękała nie tylko w szwach, ale i momentami ze śmiechu. /.../ Publiczność rozbawiła służba medyczna: lekarz alkoholik, nerwowa ordynator szpitala, pielęgniarka oraz szukający taniej sensacji dziennikarze, sąsiadka i ksiądz, a w szczególności postać grabarza, w którą wcielił się wójt Arnold Maciej Grossmann. Nad całością czuwała reżyserka Henryka Brdękiewicz./.../

Tekst: Olga Mikołajczewska /Samorządowy Portal Internetowy/
Zdjęcia: Kacper Jakub Nowicki

Jury konkursu I nagrodę przyznało teatrowi "Teatr Cioci Heni" z Szelkowa za spektakl "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" Izabelli Degórskiej w reżyserii Henryki Brdękiewicz. /.../ Nagrody indywidualne zdobyli: /.../ Iwona Gutowska (Zofia w "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" oraz Henryka Brdękiewicz za reżyserię spektaklu "Mąż zmarł, ale mu lepiej". Wyróżnienia aktorskie: /.../ Wiesława Krakowska za rolę Joli Dąbrowskiej w spektaklu "Maż  zmarł..." /.../

Prezentacje II Pułtuskich Teatrów Amatorskich - Konkurs PTA-K realizowane były w Kinie w dniach 22 - 26 października przez 5 amatorskich grup teatralnych. Występy oceniało jury w składzie: Bożena Suchocka - Kozakiewicz, Małgorzata Jóźwiak i Jan Buchwald.

SERDECZNIE GARUTLUJĘ!
Ze strony facebook-owej Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim

W czwartek 19 stycznia ponownie odwiedził nas szelkowski Teatr Cioci Heni z genialną komedią "Mąż zmarł, ale już mu lepiej". Teatr wystawił tę sztukę po raz dziesiąty. Publiczność jak zwykle dopisała - w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej na koniec widzowie odśpiewali w podziękowaniu "Sto lat".
23.01.2017

 
*******************************************
Łubowo pękało ze śmiechu, czyli
„Mąż zmarł, ale już mu lepiej”

Dom Kultury w Łubowie pękał ze śmiechu! A wszystko za sprawą Teatru Ponad Czasem działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gnieźnie, który na deskach ośrodka kultury wystawił sztukę pt. to „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. Pełen absurdalnego humoru i szalonych zwrotów akcji spektakl, obnażający ludzkie słabości i rozbawił publiczność do łez.

Upalne piątkowe popołudnie zgromadziło amatorów czarnego humoru, którzy przekonali się, że planowanie zbrodni na własnym mężu nie jest proste... Wybuchy śmiechu podczas spektaklu i rzęsiste brawa po jego zakończeniu, świadczyły o pełnym sukcesie artystów.

- Po przedstawieniu, przy kawie, goście mieli okazję porozmawiać z aktorami i wymienić się spostrzeżeniami. Już wiemy na pewno, że nie był to ostatni występ Teatru Ponad Czasem w Łubowie. Publiczność domaga się kolejnych spektakli – mówi Agnieszka Gadzińska, instruktor Domu Kultury w Łubowie.

29.08.2016, Informacje Lokalne


26.06.2016

"Mąż zmarł, ale już mu lepiej" w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie
na uroczyste zakończenie roku szkolnego
II LO w Będzinie 24 czerwca świętowało na deskach Teatru Dzieci Zagłębia
zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Przy tej okazji grupa teatralna pod kierunkiem Ewy Pawik zaprezentowała
moją sztukę teatralną pt. MĄŻ ZMARŁ, ALE JUŻ MU LEPIEJ

Pani Pawik napisała na stronie internetowej szkoły:

<Serdeczne słowa podziękowania kieruję pod adresem Pani Izabeli Degórskiej,
autorki sztuki pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”, która za pośrednictwem
Agencji Dramatu i Teatru w Warszawie udzieliła mi zgody za wystawienie.
Czarna komedia Pani Degórskiej nie tylko rozbawiła widownię do łez,
ale także grupie teatralnej dostarczyła wspaniałej zabawy i dużej dozy wiedzy o świecie./.../>Michał Fiuk, autor zdjęć z przedstawienia, napisał na stronie facebookowej
powiatu będzińskiego:

</.../ Zaproszenie goście i cała społeczność szkolna zgromadzona w TDZ w Będzinie pękali ze śmiechu
pod wpływem zaaplikowanej dawki czarnego humoru. /.../
,,Jak było widać i słychać sztuka w wykonaniu młodzieży z II LO im. St. Wyspiańskiego
przypadła nie tylko mnie do gustu. Gratuluję nauczycielom i uczniom oraz wszystkim
zaangażowanym w przygotowanie spektaklu” – powiedział Radosław Baran –
Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego. /.../>


Galeria zdjęć z przedstawienia TUTAJ


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^


Perypetie chciwej wdowy mozna też było zobaczyć w Działdowie - w wykonaniu Grupy Teatralnej PEWNI - NIEPEWNI.
Moją uwagę zwróciła scenografia Justyny Rutkowskiej.


 


Więcej zdjęć TUTAJ

XII Premiera Teatralna Grupy PEWNI NIEPEWNI

Dnia 19 czerwca 2016 r. odbyło się przedstawienie pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” na podstawie sztuki Izabelli Degórskiej w wykonaniu grupy teatralnej PEWNI NIEPEWNI działającej w MDK w Działdowie. Spektakl przyciągnął około 230 osób, którzy spontanicznie reagowali na czarny humor serwowany ze sceny przez aktorów-amatorów. /.../ Całość wyreżyserowała Marzanna Bielecka-Maćkowiak. Grupa powtórzyła przedstawienie w dniu 21 czerwca i mimo równocześnie trwającego meczu Polska – Ukraina, przed godziną 19.00 sala zapełniła się zainteresowanymi widzami.
W imieniu grupy bardzo dziękuję publiczności za wspaniałe przyjęcie naszego przedstawienia. Takie reakcje uskrzydlają i powodują, że zaczynamy wierzyć w sens naszych amatorskich starań wypływających z zamiłowania do kultury i działalności artystycznej.
Dziękuję serdecznie PEWNYM NIEPEWNYM za bezgraniczne wkręcenie się w całe to, teatralne zamieszanie, za poświęcanie czasu na takie tam, udziwnione działania, za wkładanie całego serca w naszą pracę. Jesteście jedyni tacy PEWNIACY!

Marzanna Bielecka-Maćowiak

źrodło

19.06.2016

ŻABULA w teatrze Fredreum w nowej odsłonie

12 czerwca w Przemyślu odbyła się druga premiera ŻABULI.
Zobaczyć można było nie tylko zabawny spektakl, ale także nowe sceny,
w których zaprezentował się Aspirant (realizacja 1K i 3M).
Serdecznie pozdrawiam przesympatyczną panią reżyser, która ze swadą przybliża mi
emocje towarzyszące przemyskim przedstawieniom, zaś
aktorom oraz widzom
życzę równie udanych kolejnych spektakli!

 
6.06.2016

MĄŻ ZMARŁ W GNIEŹNIE, ALE CZUJE SIĘ JUŻ DOSKONALE!

Seniorzy z poczuciem humoru Teatr Ponad Czasem działający w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gnieźnie zaprezentował kolejną sztukę.

W Centrum Kultury Scena to Dziwna odbyła się premiera spektaklu pod tytułem „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” w wykonaniu seniorów z GUTW.  /.../ 
– Szukałam czegoś śmiesznego, przyniosłam tekst Izabeli Degórskiej, który bardzo się spodobał. Jest to czarna komedia, która bardzo ładnie pokazuje charaktery współczesnych ludzi, a nasi aktorzy bardzo dobrze się w tym odnaleźli –
mówiła opiekunka grupy Magdalena Pomierska-Śmigiel.

„Mąż zmarł, ale już mu lepiej” to swoista czarna komedia, która zawiera w sobie tematy bliskie każdemu, współczesnemu człowiekowi – takie jak biurokracja, zła kondycja służby zdrowia, śmierć oraz jej następstwa związane z pochówkiem. Seniorzy za pomocą tekstu przedstawili je w zabawny sposób, ironizując smutną rzeczywistość./.../
Magdalena Wardęcka


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Proza życia na wesoło z seniorami

Tym razem gnieźnieńscy seniorzy na warsztat wzięli czarną komedię. Wszystko w ramach obchodów 10-lecia Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Publiczność śmiała się do łez.
W tym roku Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi swoje 10. urodziny, więc przez cały rok wydarzenia związane z tym gnieźnieńskim stowarzyszeniem seniorów mają specjalną, uroczystą oprawę. Nie mogło być inaczej w przypadku premiery kolejnej sztuki „Teatru ponad czasem” – amatorskiej sekcji teatralnej placówki. – Dziś mamy premierę naszej kolejnej, piątej już sztuki pt. „Mój mąż zmarł, ale już mu lepiej” – mówi Danuta Wiśniewska, prezes GUTW i dodaje: – Jest to takie uwieńczenie. Muszę powiedzieć, że występowaliśmy od Warszawy do Soliny, na rozmaitych scenach. /.../ Zespół się rozwija, jest pełen animuszu i muszę powiedzieć, że są to działania kulturalne i edukacyjne zarazem.

/.../ Opiekę merytoryczną nad seniorami objęła Magdalena Pomierska-Śmigiel, aktorka gnieźnieńskiego Teatru im. Aleksandra Fredry, która tłumaczy dlaczego akurat ta sztuka wzięła w posiadanie naszych seniorów. – Szukałam w internecie i spodobał mi się tekst. /.../ jest bardzo śmieszny, jest bardzo nam bliski, może seniorom najbliższy i tak postanowiliśmy że to będzie fajne – mówi aktorka gnieźnieńskiej sceny. /.../ Śmiech zgromadzonej publiki i owacja na koniec przedstawienia były najlepszą rekomendacją dla seniorów, którzy na scenie potrafili się bawić, śmiać, a małe wpadki które się zdarzały dzięki pozytywnej energii tylko rozweselały publikę zgromadzoną w Sali widowiskowej Centrum Kultury „eSTeDe”. Artyści w asyście swojej nauczycielki rzemiosła teatralnego dosłownie zostali po spektaklu obsypani kwiatami. /.../
http://picasion.com/

Gratuluję sukcesu!
2.06.2016

ŻABULA i ZOŁZY na Przemyskiej Wiośnie Fredrowskiej!

W imieniu Teatru Fredreum serdecznie zapraszam.

13.05.2016"Żabula" na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach

Kultura za Kurtyną zaprasza teatralnie już 20 maja o godzinie 19.00 na komedię kryminalną
dozwoloną od lat 18. Na scenie zobaczymy aktorów Amatorskiej Grupy Teatralnej Anima ze Spychowa.25.04.2016

Mąż, który nie potrafi umrzeć, bawi kolejne rzesze Polaków

Tym razem zapraszam na dwie premiery. 25 kwietnia w Nowej Dębie zaprezentują się seniorzy,
zaś 8 maja, hm, dość nietypowa realizacja, na którą zgodziłam się po długich namowach realizatorów.
W Siennicy Dolnej działa bowiem Żeńska Grupa Teatralna. Czy niezawodowa aktorka potrafi przekonująco zagrać
emerytowanego nauczyciela lub grabarza? Liczę, że panie z Siennicy nie zawiodą ani mnie, ani tym bardziej widowni.
Skoro za czasów szekspirowskich mogli grać sami mężczyźni, warto dać szansę paniomo - i to po tylu wiekach:)

Jedna z fotografii z przedstawienia w Nowej DębieCzarna komedia teatru „Pora na Seniora”

Teatr amatorski „Pora na Seniora”, działający w SOK, wystawił komedię Izabeli Degórskiej pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. 25 kwietnia 2016 r. w sali widowiskowej zagościł  czarny humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje, świetnie nakreślone postacie, które podziwiała licznie zebrana publika.

Komedia Izabeli Degórskiej obnaża ludzkie słabości i bezduszność mediów. Akcja sztuki toczy się w małym miasteczku – Goryczewie, gdzie Leon Stachurski od dawna przeszkadza żonie. Zofia planuje pozbycie się męża. Kupuje czarne ubrania, czyści garnitur do trumny, sprawdza stan konta. Kiedy wszystko jest już gotowe, podaje mężowi „specjalne” wino i… udało się, ale nie do końca. Leon ożywa. Do szpitala w miasteczku zjeżdżają się media, by przekazać sensacyjną wiadomość o zmartwychwstaniu. I dopiero się  zaczęło… Zaskoczyła wszystkich końcowa scena, w której okazało się, że dwukrotnie uznany za nieboszczyka główny bohater znów ożył….

źrodło


**********************************************************

Fotoreportaż z przedstawienia Żeńskiej Grupy Teatralnej Bzite
można obejrzeć TUTAJ. A niżej jedna z fotografii.

Gromkie brawa dla Żeńskiej Grupy Teatralnej z Bzitego

We wczorajsze niedzielne popołudnie w Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej miała miejsce premiera sztuki „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. W role aktorów wcieliły się panie z Żeńskiej Grupy Teatralnej z Bzitego pod kierownictwem pana Andrzeja Woźniaka.

Naszpikowana czarnym humorem komedia autorstwa Izabeli Degórskiej, gdzie lekarz robi selfie z nieboszczykiem, grabarz mierzy zmarłych przed śmiercią, a dziennikarka za pośrednictwem telewizji zachęca do głosowania, czy odłączyć od aparatury podtrzymującej życie nieprzytomnego, który choć uznany był za zmarłego, to ku zmartwieniu rodziny ciągle żyje.

Intryga Zofii Stachurskiej, głównej bohaterki, która postanawia pozbyć się męża (w tej roli Anita Sokół) oraz postawy córki gotowej sprzedać rodzinne tajemnice (w tę rolę wcieliła się Jolanta Kasprzak) – stały się źródłem wielu komicznych sytuacji. Publiczność rozbawiła służba medyczna, oraz szukający taniej sensacji  dziennikarze, nie mówiąc już o fantastycznie przygotowanych rekwizytach.

Więcej już nie będziemy relacjonować, to trzeba po prostu zobaczyć.A w czerwcu panie z Bzitego pokażą się ze swym spektaklem na przeglądzie
grup teatralnych w Krasnostawskim Domu Kultury

KRASNOSTAWSKIE PREZENTACJE TEATRALNE „konTAKt” 2016

W piątek 10 czerwca o godz. 18.30 gościć będziemy Żeńską Grupę Teatralną z Bzitego ze sztuką „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. Autorką scenariusza jest Izabela Degórska – dziennikarka, scenarzystka i dokumentalistka, wielokrotnie nagradzana na festiwalach literackich i teatralnych. Spektakl wyreżyserował Andrzej Woźniak. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” opowiada historię pewnego małżeństwa z długoletnim stażem. Nie brakuje w niej zaskakujących zwrotów akcji, wątków kryminalnych, wyrazistych postaci oraz ogromnej dawki angielskiego humoru, będących dywanem dla zamiecionej pod niego gorzkiej prawdy o bezwzględnych, ludzkich zachowaniach i słabościach. /.../23.04.2016

W Szczytnie po raz kolejny w tym sezonie sięgnięto po mój tekst.
T
ym razem młodzież przeczytała jednoaktowkę pt. Szczurołapka.

Z facebookowej strony Miejskiej Biblioteki w Szczytnie:

<Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała sztuki Izabeli Degórskiej „Szczurołapka”,
którą czytali: Karolina Stańczak, Marcin Niemczyk, Krzysztof Berendt, Alina Kowalska –
aktorzy teatru amatorskiego działającego przy Zespole Szkół Nr 1 w Szczytnie.
18.04.2016 r.>

A to fragment notatki ze strony Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie

<Żywiołowość, ekspresyjny temperament wykonawcówi i humorystyczna treść sztuki sprawily,
że publiczność
 przyjęła ją wielkimi owacjami i bardzo entuzjastycznie. Jest to już drugi debiut zespołu teatralnego
"na deskach" MBP. /.../ Licznie przybyła publiczność domagała się wystawienia kolejnej sztuki
 jeszcze przed wakacjami. Bardzo pozytywny odbiór sztuki przez lokalną społeczność dodaje
 skrzydeł zespołowi i dodatkowo motywacje do działania.>22.04.2016

 
W Zamku Kazimierzowskim 16 kwietnia odbyła się premiera ŻABULI w wykonaniu Teatru Fredreum

Wrażenia zespołu?

"Cudowna publiczność!
Wspaniałe przeżycia!"

Wrażenia publiczności?

"Edyta Gościak Świetna sztuka! Lekko i profesjonalnie, śmiałam się do łez; ))) Jeszcze raz dziękuję! Przyjdę na wersję II!"
"Michał Kitela Wspaniały spektakl. Polecam wszystkim."
"Maria Żemełko Byłam, widziałam, setnie się ubawiłam. Polecam.
Zespołowi serdecznie gratuluję i życzę tysięcy spektakli!"

 Wnioskując z zadowolenia zespołu i żywej reakcji publiczności, te opinie nie wynikają tylko z kurtuazji.
A jest z czego się cieszyć. Komedia, i to frywolna, jest prawdziwym wyzwaniem
dla aktorów niezawodowych.
Zwłaszcza, gdy dla roli trzeba się poddać charakteryzacji, by dodać sobie lat :).

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z przedstawienia Żabuli

 
 
20.04.2016

MĄŻ we Wschowie w wykonaniu gimnazjalistów

Co się może stać kiedy ulatuje miłość małżeńska/.../? Co, jeżeli wygasłe uczucia powodują tylko niechęć/.../?
Wtedy mogą na nowo wkraść się emocje, podstęp i wiele czarnego humoru, który na scenie
Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zaprezentowała młodzież z Gimnazjum nr 2
w sztuce „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”.

/.../ Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II ze Wschowy, wystąpili przed wschowską publicznością ze sztuką
Izabeli Degórskiej „Mąż zmarł, ale już mu lepiej”. Barwna i pełna specyficznego humoru opowieść o małżeństwie, /.../
w którym żona decyduje się uśmiercić męża, przyciągnęła na widownie zarówno uczniów i nauczycieli gimnazjum,
jak i innych mieszkańców Wschowy /.../. Ci, którzy zdecydowali się przyjść na pewno nie żałowali swojego wyboru,
o czym świadczyć mogą gromkie brawa dla występujących aktorów na koniec spektaklu. /.../ Polecamy gorąco i
gratulujemy zarówno uczniom, jak i nauczycielom, którzy przygotowali aktorów do występu./.../
(olek)

13.04.2016

Niżej fotorelacja z premiery Grupy Teatralnej Antrakt
MĄŻ ZMARŁ, ALE JUŻ MU LEPIEJ -  w Kętach


źródło1.04.2016

Grupa teatralna "Antrakt" ma zaszczyt zaprosić na kolejny spektakl!

Tym razem komedia Izabeli Degórskiej w reżyserii Barbary Siwiec, porwie Was
w szaloną podróż perypetii "życiowych" Leona Stachurskiego. /.../
Ciąg absurdalnych zdarzeń, naszpikowanych czarnym humorem rozbawi Was do łez!
Serdecznie zapraszamy!

16.03.2016

Po premierze Teatru Domino

Premiera "Ballady na trzy biurka" w SCK-Bytków

W sobotę 5 marca w SCK-Bytków odbyła się premiera spektaklu przygotowanego przez
działający w Siemianowickim Centrum Kultury teatr DOMINO „Ballada na trzy biurka" Izabeli Degórskiej.
Przedstawienie wyreżyserował Mirosław Domin. Głównymi postaciami były trzy kobiety, postawione w sytuacji,
jakże częstej w dzisiejszych firmach, reorganizacji. /.../
Aktorki teatru Domino zagrały z dużym talentem
komediowym, wyraźnie zarysowując i różnicując postacie. Bawiły i zaskakiwały pomysłowością.
Spektakl zagrany będzie jeszcze raz w sali widowiskowej SCK-Bytków.
Serdecznie zapraszamy.

autor: Anna Jakubowska - SCK

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DWA RAZY ZOŁZY

18 marca o godz. 18:00 zapraszam do Przemyśla na spektakl dla młodzieży pt. "ZOŁZY"
w wykonaniu
Teatru FREDREUM. To druga premiera w alternatywnej obsadzie.
Reżyseria Krystyna Meresch-Knapek.
Miejsce: Sala Widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego.

*********************

W marcu ZOŁZY pokażą pazurki w LimanowejLimanowski Dom Kultury zaprasza na Przedwiośnie Teatralne, które odbędzie się w dniach 11 – 13 marca 2016
na deskach sceny LDK. /.../
Na koniec Przedwiośnia Teatralnego organizatorzy przygotowali najnowszą premierę
Teatru „Co się stało?!” działającego przy Limanowskim Domu Kultury.

13 marca o godz. 17:00, odbędzie się premiera spektaklu „Zołzy” Izabeli Degórskiej.

  /.../„Zołzy” to dwa, niezwykle żywe i emocjonalne, przeplatające się monologi licealistek – Niuni i Kariny.
A w tych rolach Agnieszka Leśniak i Kinga Król.
 
Bilety na wydarzenia można nabyć w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury .


  


Agnieszka Leśniak, aktorka działającego przy Limanowskim Domu Kultury Teatru "Co się stało ?!"
zakwalifikowała się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Teatr Jednego Aktora.


Podczas przesłuchań, które odbyły się w MCK Sokół w Nowym Sączu Agnieszka Leśniak zaprezentowała
fragmet sztuki "Zołzy" Izabeli Degórskiej. Aktorka przygotowywała się pod okiem  Marcina Króla dla którego "Zołzy"
są debiutem w roli reżysera.
Kolejny, wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędzie się
w 28 i 29 kwietnia 2016 roku w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.11.02.2016


SERDECZNIE ZAPRASZAM NA SPEKTAKL DLA DOROSŁYCH
ORAZ DWA WYDARZENIA DLA MŁODZIEŻY.


Teatr Przy Stoliku "Ballada na trzy biurka"

Dnia 15 lutego (poniedziałek), godz. 18.00 zapraszamy na Teatr Przy Stoliku.
Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Szczytnie Karolina Szymańska, Karolina Stańczak,
Aleksandra Gwiazda i Bartłomiej Wilkowski przeczytają sztukę Izabeli Degórskiej "Ballada na trzy biurka"

 
O wrażeniach z czytania napisała do mnie Pani Alina Kowalska, opiekun grupy teatralnej
działającej przy Zespole Szkół Zawodowych w Szczytnie:

"Szanowna Pani Izabelo, cóż powiedzieć sukces, ogromny sukces! Nadspodziewanie wielkie powodzenie.
Sztuka ogromnie się podobała, 80 osobowa sala pękała w szwach i nie cichła w aplauzach, pochwałach i gratulacjach.
Sztuka wyjątkowa, wywoływała burze śmiechu, ale też i refleksji./.../"

Serdecznie dziękuję za fotografie i relację.

**************************

Teatr FREDREUM "Zołzy"

termin: 20 lutego, godz.18:00
Spektakl teatralny „Zołzy” Izabeli Degórskiej w wyk. aktorów Teatru Fredreum.
Reż. Krystyna Maresch-Knapek
Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego
Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spektaklem.

Historia dwóch dziewczyn zmagających się z własnymi problemami. Dwie licealistki, to skrajne przeciwieństwa.
Jedna zmierza do ideału lansowanego przez kolorowe pisma i przypodobania się innym, zastanawiając się czy
warto trącić swoją tożsamość by być akceptowanym przez rówieśników. Druga cierpiąc na depresję wywołaną
przeciwnościami losu sprzeciwia się grupie narzucającej styl życia i tworzy swój własny świat.źródło

Po spektaklu na stronie facebookowej Teatru Fredreum można było przeczytać:

"I po premierze!
Wspaniała publicznośc.
Oklaskom nie było końca.
Dziękujemy Autorce za wspaniały tekst.
A tym, którzy przyczynili się do stworzenia tego spektaklu kłaniamy się nisko."
http://picasion.com/

Bardzo udane fotografie z premiery (G. Lewandowski)
zamieściłam też w GALERII. Serdecznie zapraszam do oglądnięcia.
23.01.2016

MĄŻ ZMARŁ, ALE JUŻ MU LEPIEJ w suwalskim gimnazjum

W Gimnazjum nr 6 w Suwałkach zaprezentowaŁ się Teatr Szkolny RITA. Jak napisali na swojej stronie:

"/.../ Aktorzy szkolnego teatru doskonale poradzili sobie z odtworzeniem tak wyraziście zarysowanych postaci. Zadbano również o sugestywną scenografię, na scenie była nawet trumna, z której w finale, budząc grozę wstał tytułowy mąż /.../"

Więcej TUTAJJeszcze w tym samy roku szkolnym Teatr RITA zaprezentował kolejny spektakl na podstawie mojego scenariusza.
Było to JAKO W NIEBIE. Mam nadzieję, że pani Barbara Andryszczak pewną ręką poprowadziła swych
podopiecznych,a młodzi aktorzy unieśli swe role.

<„Jako w niebie” to komedia przedstawiająca wszechobecną, jak się okazuje, żądzę władzy.
Choć akcja utworu w większości toczy się w niebie, jak w soczewce koncentrują się w niej wszystkie
zmory współczesnego świata: korupcja, donosicielstwo, lizusostwo, fanatyzm, inwigilacja, dewocja.
W niebie, jako i na ziemi, najważniejsze jest wygodne życie, dostatek, splendor i
oczywiście władza jako gwarancja wszelkich uciech.>

 

 ARCHIWUM 2015

Kliknij na fotografię!ARCHIWUM 2013 -2014

Kliknij na fotografię!ARCHIWUM 2011-2012

Kliknij na fotografię!
ARCHIWUM 2006-2010

Kliknij na fotografię!